چهارمین نشست هم اندیشی شهرداران خراسان جنوبی با حضور ۳۱ شهردار به میزبانی شهرداری فردوس برگزار شد.

در این جلسه، دکتراسدی مدیرکل امور اقتصادی، سرمایه گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهندس عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌ جنوبی، مهندس صفری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری خراسان جنوبی و مهندس فاطمی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استانداری خراسان جنوبی نیز حضور داشتند.

شهردار فردوس در این نشست از سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردتومانی در پروژه مجموعه تجاری فرهنگی عقیق فردوس خبر داد.

مهندس اکبری گفت: عملیات اجرایی مجموعه تجاری فرهنگی عقیق در زمینی به مساحت چهارهزارو۵۰۰ مترمربع از خردادماه ۱۳۹۹ آغاز شده که اخیرا با مشارکت بخش خصوصی این پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردتومانی، اجرا می شود.

وی تصریح کرد: استخر ذخیره آب های سطحی با ظرفیت ۷۰ هزارمترمکعب در سال ۱۳۹۹ مورد بهره برداری قرار گرفت و در بهمن ماه ۱۴۰۰ پس از ۴۰ میلیمتر بارندگی در شهرستان، بطور کامل آبگیری شد و یک هکتار زمین حاشیه استخر نیز زیر کشت گندم قرار گرفت.

شهردار فردوس، احداث کارخانه تمام اتومات آسفالت، بهره برداری از معدن سنگ لاشه، مشارکت در واگذاری خدمات عمومی (کشتارگاه، ترمینال، غسالخانه) و‌ مشارکت در ساخت واحدهای تجاری در محل پارک گردشگری تون را از جمله ظرفیت های شناسایی شده و قابل اجرا در شهر فردوس اعلام کرد.

 

  مدیرکل امور اقتصادی، سرمایه گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: احداث بازار شهروند با مشارکت بخش خصوصی توسط شهرداری فردوس اقدام بسیار خوب و پر سودی برای شهرداری است که توانسته از ظرفیت بخش خصوصی بخوبی استفاده کند.

دکتر اسدی گفت: کل منابع ما برای پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۹۰ میلیارد آن پرداخت شده و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان نیز در نوبت است.

وی از تشکیل صندوق مشترک شهری و‌ روستایی خبر داد و افزود: اساسنامه این صندوق تشکیل شده و در واقع این صندوق منبع خوبی است که ظرف چند سال حداقل چهارپنج هزار میلیارد تومان درآمد دارد که از آن منبع می توانیم تسهیلات کم بهره پرداخت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌ جنوبی نیز گفت: عدالت خدا به گونه ای است که هر استان، منطقه و جغرافیایی اقتضای خاص خودش را دارد که به مقداری زحمت، تحرک، برنامه و خلاقیت نیاز دارد و بشر باید در همین‌ هماورد باید خودش را نشان دهد.

مهندس عباس زاده افزود: نباید از ظرفیت استان خودمان غافل شویم، ظرفیت مرز و معادن را داریم و باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

در این نشست همچنین جمعی از شهرداران استان به نمایندگی از سایر شهرداران به بیان فرصتهای سرمایه گذاری ، مشکلات و معضلات موجود در شهرهای متبوعه پرداختند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *